Zapraszamy na Drzwi Otwarte w ZSR

 

 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY

UCZNIÓW I RODZICÓW

W NASZE PROGI

 

Podczas Drzwi Otwartych:

•    Zwiedzanie szkoły
•    Prezentacja zawodów
•    Pokaz sprzętu geodezyjnego i rolniczego
•    Mini zoo
•    Degustacja sałatek
•    Kiermasz kwiatów
•    Kawiarenka
•    Część artystyczna

 

Wielkanoc 2014

 

Niech nadzieja, jaką niesie Wielkanoc stanie się drogowskazem

wszelkiego dobra, wzajemnego szacunku i życzliwości.

Serdeczne życzenia świąteczne, prawdziwie rodzinnej atmosfery,

dobrego wypoczynku oraz samych radosnych chwil przesyłają:

 

 Dyrektor, Pracownicy i Uczniowie

Zespołu Szkół Rolniczych

im. W. Grabskiego

w Grudziądzu

 

Tomek laureatem OW i UR

Wyniki eliminacji okręgowych XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

        11.04.2014 r., w Zespole Szkół Agro – Ekonomicznych w Karolewie (powiat bydgoski) odbyły się eliminacje okręgowe OWiUR w 6 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, żywienie człowieka i gospodarstwo domowe oraz architektura krajobrazu. Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test składający się z 60 pytań i odpowiadali na 3 zagadnienia praktyczne. Oceną startujących uczniów zajmowali się pracownicy naukowi Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy. Spośród wszystkich uczniów woj. pomorskiego i kujawsko – pomorskiego najlepszym w bloku produkcja zwierzęca został Tomasz Parzych z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wł. Grabskiego w Grudziądzu. Tomasz jest uczniem III klasy technikum weterynarii. Najlepszy zootechnik otrzymał wiele nagród rzeczowych (m. in. tablet) oraz puchar dyrektora Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Romana Sassa.

     Eliminacje centralne odbędą się w Nawojowej (woj. małopolskie) 6 -7.06.2014 r., na których Tomasz Parzych powalczy o tytuł laureata i indeks na wyższą uczelnię. Opiekunem ucznia jest dr Józef Piłat.

Dodatkowe informacje można przeczytać w artykule "Wszyscy jesteście zwycięzcami" na stronie serwisu AGROPOLSKA.

 

"Chemia niejedno ma imię" - konkurs międzyszkolny

      W Zespole Szkół Rolniczych odbyła się dwunasta edycja konkursu chemiczno- ekologicznego pod nazwą "Chemia niejedno ma imię". Udział w nim wzięli uczniowie z gimnazjów nr 9, 12 w Grudziądzu oraz gimnazjaliści z Wąbrzeźna i Nowego. Celem imprezy było przybliżenie chemii do życia codziennego, propagowanie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz uświadamianie zagrożeń związanych z alkoholizmem i nikotynizmem.
    W konkursie zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 12 w składzie: Agata Dąbrowska i Radosław Dynowski. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie, a trzecie- Gimnazjum w Nowem. Konkurs plastyczny wygrał Dobromir Meloch z Gimnazjum w Nowem...
  

Czytaj więcej: "Chemia niejedno ma imię" - konkurs międzyszkolny

Wybieramy poliglotę "Rolnika"

Dnia 15 kwietnia w auli szkoły o godz. 10.00 odbędzie sie etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego. Zapraszamy chetnych uczniów. Możesz stać się posiadaczem słownika wydawnictwa Oxford University Press. Zapisy u nauczycieli anglistów.