GIMNAZJALISTO WYBIERZ NASZĄ SZKOŁĘ

 

 

"Modernizacja bazy kształcenia celem polepszenia jakości praktycznej nauki zawodów rolniczych w ZSR w Grudziądzu"

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
- Wartość całkowita inwestycji wynosi 768040 zł;
- Dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2007 – 2013  - 646 142,80 zł
- Własne środki Gminy miasto Grudziądz – 114 025,20 zł

 Dzięki realizacji projektu zostanie zmodernizowana baza kształcenia praktycznego.

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego.

     27 czerwca br. o godz. 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor J. Ciszkiewicz wręczyła uroczyście świadectwa z wyróżnieniem. Uroczystość ta stała się również okazją do nagrodzenia laureatów konkursów przedmiotowych, sportowców, oraz osób, które aktywnie przyczyniły się do pracy na rzecz szkoły. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie zobaczyli Kronikę szkolną 2013/2014, podczas której przypomnieli sobie wszystkie ważniejsze wydarzenia z życia szkoły w bieżącym roku szkolnym. Na zakończenie uczniowie klasy I TW zaprezentowali program artystyczny pt. „Jak przeżyć bezpiecznie wakacje?”
      Koniec roku szkolnego to także początek długo oczekiwanych wakacji. Pani dyrektor J. Ciszkiewicz życzyła wszystkim udanego, ale przede wszystkim bezpiecznego odpoczynku, który pozwoli zebrać siły, by już we wrześniu stawić czoła kolejnym wyzwaniom.

 

 

    Na czas dwumiesięcznych wakacji Redakcja strony zsrgrudz.pl życzy Wszystkim: słonecznej aury, aktywnego wypoczynku, czasu na upragnioną lekturę i pięknych wakacyjnych przeżyć.

To już III Bieg im. Wł. Grabskiego w ZSR

Dnia 18 czerwca 2014 roku o godz. 10.45 silna reprezentacja uczniów Zespołu Szkół Rolniczych i grudziądzkiego Gimnazjum nr 9 stawiła się na murawie stadionu ZSR do III Biegu Przełajowego im. Wł. Grabskiego – patrona naszej szkoły. Bieg Grabskiego na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły, podczas którego, zawodnicy pokonują trasę biegnącą w przyszkolnym parku nad Jeziorem Tarpieńskim.  Pierwsze na starcie biegu na 800 m, zameldowały się gimnazjalistki i uczennice klas I ZSR.

Czytaj więcej: To już III Bieg im. Wł. Grabskiego w ZSR

ZAPROSZENIE !!!

Zapraszamy gimnazjalistów oraz ich Rodziców do odwiedzenia naszej szkoły.

Codziennie w dni robocze od 8.00 do 15.00.

Dyżury informacyjne pełnią nauczyciele szkoły.

Uczeń „rolnika” najlepszym zootechnikiem w Polsce.

      W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej (woj. małopolskie) odbyły się 6-7.06 2014r. centralne eliminacje XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W rywalizacji uczestniczyło 222 uczniów z całego kraju, w 9 blokach tematycznych.
     W bloku produkcja zwierzęca zwyciężył Tomasz Parzych, uczeń klasy III w zawodzie technik weterynarii z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wł. Grabskiego w Grudziądzu. Ocenie podlegała wiedza i umiejętności teoretyczne i praktyczne. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań oraz wykonywali 3 zadania praktyczne. Oceną startujących uczniów zajmowali się pracownicy naukowi Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
    Tomasz- najlepszy zootechnik w kraju otrzymał wiele nagród rzeczowych (m. in. tablet wysokiej klasy ufundowany przez MRiGŻ i roczną prenumeratę czasopism hodowlanych), stypendium Fundacji BGŻ na rok szkolny 2014/ 15 oraz wolny wstęp na studia, na uniwersytetach kształcących w zawodach rolniczych ( Warszawa, Wrocław, Kraków, Lublin, Olsztyn, Bydgoszcz, Poznań, Szczecin, Siedlce). Opiekunem ucznia jest dr Józef Piłat.


Serdecznie Gratulujemy.